Ceny benzyny nie zachęcają do codziennych podróży. Modyfikacja samochodu z benzyny na LPG jest coraz popularniejszą opcją wśród kierowców samochodów osobowych.
Aktualnie Polska znajduje się w czołówce państw europejskich, pod względem ilości samochodów na gaz poruszających się po drogach. Instalacje montowane są zarówno w fabrycznie nowych samochodach, jak i w samochodach używanych. Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj wady i zalety montażu LPG w swoim samochodzie.
Zalety montażu LPG w samochodzie
LPG jest zdecydowanie najtańszym możliwym źródłem zasilania samochodu. Nawet przy wysokich cenach gazu – nadal LPG jest dwukrotnie tańszy niż benzyna.
Warto wiedzieć, że samochody na gaz są zdecydowanie bardziej ekologiczne niż te na benzynę. Auta na gaz nie powodują zatruwającego powietrze smogu. Dodatkowo jazda samochodem na gaz jest bardziej ekonomiczna i wydajniejsza i tańsza. Decydując się na montaż LPG w swoim samochodzie warto wiedzieć, że LPG nie powoduje korozji stali, dzięki czemu nasze auto ma szansę pozostać niezawodne przed dłuższy czas.
W portalu https://twojemoto.pl/ przeczytasz jeszcze więcej o motoryzacji.
Wady montażu LPG
Decydując się na montaż instalacji gazowej w swoim samochodzie warto wiedzieć, że butle LPG muszą być legalizowane co 10 lat, a koszt wymiany zbiornika to ok 500 złotych. Dodatkowo właścicielom samochodów na gaz wzrasta roczna opłata, którą będziemy ponosić przy wykonywaniu przeglądu.
Ważnym ograniczeniem posiadania samochodu z instalacją gazową jest ograniczona ilość miejsc do parkowania. Wjazd do niektórych budynków w Polsce jest zakazany dla samochodów zasilanych gazem LPG. Warto wiedzieć, że zbiornik na gaz montowany jest w miejscu, w którym tradycyjnie znajduje się koło zapasowe. Montując zbiornik musimy liczyć się ze zmniejszeniem ilości miejsca w naszym bagażniku.